اگر از خوردن غذا‌های تکراری خسته شده‌اید می‌توانید درست کردن غذای خلاقانه با همان مواد قبلی را امتحان کنید. در این جا روش درست کردن ۶ غذای خوشمزه و جدید با ماکارونی، سیب زمینی، گوشت و پنیر پیتزا یاد داده شده است.
غذا‌های مورد علاقه ما گاهی می‌توانند خسته کننده و تکراری شوند. اما با کمی خلاقیت می‌توانید با مواد اولیه موجود در آن‌ها غذای خلاقانه جدید درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

بوم نشین در این آموزش روش درست کردن شش نوع غذای خلاقانه با مواد دوست داشتنی مثل پنیر پیتزا، سوسیس، سیب زمینی و ماکارونی را به شما می‌آموزد تا هم در زمان پخت غذا و هم موقع خوردن از آن لذت ببرید.

 

 

۱- درست کردن رولت گوشت مدل کیک

 

برای درست کردن این غذای خلاقانه ابتدا خمیر را آماده کنید، سپس آن را شکل به مثلث‌ در آورید و مثل تصویر زیر حالت خورشیدی دور هم روی سینی فر بچینید.

سپس مواد رولت را با پنیر پیتزا مخطوط کنید و دور دایره وسط خمیرها پخش کنید.

حال هر مثلث را لوله کرده و روی مواد قرار دهید.

سپس رولت کیکی را درون فر بگذارید. بعد از ۳۵ الی ۴۰ دقیقه رولت را از فر در آورید و با سالاد یا سبزیجات مختلف درون آن را تزئین کنید.

 

 

۲- درست کردن غذای خلاقانه پیتزای سیب زمینی

 

برای درست کردن این غذای خلاقانه خوشمزه به یک سیب زمینی بزرگ، پنیر پیتزای ورقه‌ای، کالباس و هر نوع مخلفات دیگر که علاقه دارید، نیاز دارید.

سیب زمینی را به خوبی بشویید تا همه کثیفی‌های روی آن پاک بشود، اگر بخواهید می‌توانید آن را پوست بگیرید. سپس با یک چاقوی تیز برش‌های منظم با فاصله حدود دو میلی متری روی آن بدهید. برش‌ها تا نیم سانتی متر مانده به انتهای سیب زمینی باید عمیق باشد.

حال در هر برش یک ورق کالباس و یک ورق پنیر قرار بدهید. می‌توانید مقداری کمی از مخلفات یا طعم دهنده‌های دیگر را بین لایه‌های سیب زمینی قرار دهید، سپس آن را درون فر یا مایکروفر قرار دهید.

حال پیتزای سیب زمینی شما آماده سرو است.

 

۳- روش درست کردن پای ماکارونی خوشمزه

 

برای درست کردن پای ماکارونی به ماکارونی لوله‌ای درشت، سس ماکارونی به علاوه پنیر پیتزا نیاز دارید. مواد را آماده کنید و ماکارونی‌ها را ۵ الی ۷ دقیقه در آب بجوشانید.

ماکارونی‌ها در کنار هم درون یک قابلمه که قابل قرار گرفتن در فر باشد بچینید. سپس سس ماکارونی را روی آنها بریزید (برای آسانتر شدن کار می‌توانید از قالب‌های کیک کمر بازشو استفاده کنید)

سس را به خوبی پخش کنید تا به خورد ماکارونی ها برود. بعد سطح آن را کاملا با پنیر پیتزا بپوشانید. همچنین می‌توانید داخل سس ماکارونی مقداری پنیر بریزید.

حال قابلمه را حدود ۴۰ دقیقه درون فر قرار بدهید.

 

۴- روش درست کردن سوسیس ماکارونی خلاقانه

 

برای درست کردن این غذای خلاقانه به سوسیس، ماکارونی و ادویه‌های مورد علاقه خود نیاز دارید.

ابتدا سوسیس‌ها را به تکه‌های حدود سه سانتی متری تقسیم کنید، سپس رشته‌های ماکارونی را درون قطعه‌های سوسیس فرو کنید طوری که سوسیس‌ها وسط رشته‌ها قرار بگیرند.

سپس مواد را حدود ۷ الی ۱۰ دقیقه درون آب درحال جوش قرار دهید و ادویه‌های مورد نظر خود را به آن اضافه کنید.

در نهایت غذای خلاقانه خوشمزه به شکل زیبا در می‌آید.

 

 

۵- روش درست کردن تست تخم مرغ

 

برای درست کردن این غذای خلاقانه تنها به تخم مرغ و نان تست نیاز دارید. ابتدا با یک وسیله دایره‌ای مثل انواع شابلون‌های شیرینی و یا درب قوطی تیز، وسط نان تست را در آورید.

حال درون ماهی تابه روغن بریزید و نان‌ها را درون روغن کمی سرخ کنید. سپس تخم مرغ را درون قسمت خالی نان بریزید.

صبر کنید تا تخم مرغ سرخ شود و خود را بگیرد.

سپس به آرامی تست تخم مرغ را از ماهیتابه برداشته و درون بشقاب بگذارید.

 

 

۶- روش درست کردن ماکارونی رنگین کمانی

 

درست کردن ماکارونی رنگین کمانی بسیار ساده است. تنها کافی است به مقدار مورد نظرتان ماکارونی را آبپز کرده و سپس آن را آبکشی کنید.

حال از هر رنگ خوراکی بین ۵ الی ۱۰ قطره درون یک پلاستیک زیپ دار بریزید (میزان رنگ مورد استفاده به میزان ماکارونی بستگی دارد). سپس دو قاشق غذا خوری آب به آن اضافه نمایید. بعد ماکارونی‌ها را تقسیم کنید و هر بخش را داخل یک کیسه رنگ بریزید و درب آن را ببندید.
کیسه را خوب بهم بزنید تا رنگ کاملاً به خورد ماکارونی برود، سپس ماکارونی‌ها را داخل آبکش بریزید و آن را آبکشی نمایید.

حال رنگ‌های مختلف را با هم درون یک ظرف بریزید. می‌توانید انواع سس یا ادویه‌های دلخواه خود را به آن اضافه کنید.

 

منبع: فاطمه مقدسی – ستاره دات کام