شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که رصدخانه کاسین کجاست؟ این رصدخانه در شهر خرم آباد قرار دارد و می‌توانید از طریق آن به شناخت راز و رمز کهکشان‌های دور و نزدیک بپردازید.

.

 

 

این رصد خانه در خرم آباد لرستان این امکان را برای علاقه‌مندان به نجوم فراهم آورده تا در آنجا به دنیای ناشناخته‌ی سیارات و ستاره‌ها سفر کنید و به اطلاعات خود بیفزاید. رصدخانه کاسیان به عنوان یکی از مدرن‌ترین رصدخانه‌های ایران شناخته می‌شود که در ارتفاع ۱۸۶۰ متری از سطح دریا قرار دارد و با تجهیزات جدید خود دریچه‌ای از زیبایی‌های عالم هستی را به روی شما می‌گشاید. رصد خانه کاسین خرم آباد از معدود مراکز علمی ایران است که با امکاناتی نو و خدمات تحقیقاتی، اقامتی، پذیرایی و گردشگری خود توانسته است تا آمیزه‌ای از علم و طبیعت را در دل ارتفاعات زاگرس تقدیم علاقه‌مندان ‌کند.

.

 

 

شما با مراجعه به این رصدخانه می‌توانید بر فراز بلندی‌های خرم آباد آسمان شب را به نظاره بنشینید و از سیاره عزیزمان کهکشان‌ها و اجرام آسمانی را به شکل زیبایی تماشا کنید. در مجموعه رصدخانه کاسیان خرم آباد نیز با داشتن چندین سوئیت برای پژوهشگران و علاقه‌مندان به نجوم ساخته شده است تا با در اختیار قرار دادن اتاق‌های مناسب اقامتی فراموش نشدنی را برایتان خلق کند. همچنین سالن آمفی تئاتر این مجتمع جهت آشنایی افراد و اجرای برنامه‌های مختلف ساخته شده است که می‌توانید در آنجا برنامه‌های مختلف را از رصد اجرام آسمانی مشاهده کنید. گنبد آسمان نما رصد خانه کاسین نیز با شبیه سازی آسمان و صورت‌های فلکی شما را مات و مبهوت خود خواهد کرد و با جذابیت خود شما را به دنیایی دیگر خواهد ‌برد! یادآور می‌شویم در بازدید از این مجموعه تماشایی شما می‌توانید با تلسکوپ قوی رصدخانه به تماشای آسمان بالای سرتان بپردازید و حسابی لذت ببرید.

.

 

 

در نهایت می‌توانید بعد از یک بازدید و گردش جانانه در رصدخانه کاسین خرم آباد در رستوران گردان آن که در طبقه بالایی این مجموعه واقع شده است، خود را به غذای خوشمزه مهمان کرده و در فضای دنج با چشم انداز رو به شهر آن لحظات به یادماندنی را در گنجینه خاطراتتان ثبت نمایید. این مجموعه در فاصله ۶ کیلومتری از شهر خرم آباد قرار دارد و این امکان وجود دارد تا در طی مدت کوتاهی خود را به آنجا برسانید. علاءالدین تراول با پیشنهاد بهترین هتل های خرم آباد همچون هتل رنگین کمان اقامتی فراموش نشدنی را قرار است در شهر آب و آبشار برایتان خلق سازند. پس با تور بروجرد لرستان علاءالدین تراول همراه شوید تا در کنار راهنمایان حرفه‌ای ما لحظات ناب و سرشار از شادی و نشاط را سپری نمایید.

.