سفر به سرزمین آبشارها، سفر به سرزمینی جذاب و زیبا است که علاوه بر آبشارهای بسیار، تالاب‌های متعددی را در قلب خود نگاه داشته است.

.

 

 

لرستان یا همان سرزمین آبشارها، سرزمینی بسیار زیباست که گردشگری را مسحور خود کرده است. اینبار در بوم نشین به سرزمین آبشارها سفر خواهیم کرد، سفری که مطمئنا برایتان توشه و زاد بسیاری به همراه خواهد داشت، پس همراهمان باشید.

.

 

 

در دامنه کوه پریز دورود، تالاب فصلی اما شیرینی قرار دارد که تا اواخر بهار آب دارد و پس از آن خشک می‌شود. این تالاب منحصر بفرد، تالاب ازگن نام دارد که به تالاب قارون نیز شناخته می‌شود. تالاب ازگن در فاصله ۲۵ کیلومتری جنوب شهرستان دورود و در پای کوه ازگن قارون جای گرفته است.

.

 

 

در راه رسیدن به تالاب، ساحره‌ی طبیعت با رونمایی از کوه‌های مخملی، بکر و دست نخورده روحتان را به تسخیر خود در می‌آورد، کوه پریز صلابتش را به رختان می‌کشد و هر بیننده‌ای را مسخ زیبایی دورود، پایتخت طبیعت ایران می‌کند. در حالی که هنوز روحتان درگیر طبیعت اطرافتان است، ناگهان تصویری شما را میخکوب خواهد کرد. تالابی که تصویر آسمان و کوه‌ها را در خود جای داده است، شما را مسحور و مبهوت خود نگاه می دارد. این قاب زیبای عینی با حضور اسب‌های زیبای وحشی بسیار خیال انگیزتر هم می‌شود.

.

 

 

همه طبیعت منحصر بفرد این منطقه شما را مجذوب خود خواهد کرد. با رسیدن به روستای کوچک گورکش با خانه‌های کاهگلی، آرزوی زندگی در این منطقه را در دل خواهید پروراند. هر بیننده‌ای با دیدن این سرزمین روح خود را در این مکان جا خواهد گذاشت. سفر به سرزمین آبشارها پیشنهادی خیال انگیز خواهد بود، پس بار سفر ببنیدید و این جادوگر طبیعی را از نزدیک نظاره‌گر باشید.

.

 

 

منبع: لست سکند